Lipiidide Tervise Ja Haiguse

arst tervis meditsiin

Globaalse haiguskoormuse Uuring (GBD) on kõige põhjalikum maailma vaatlev epidemioloogilise uuringu kuupäev. See kirjeldab suremuse ja haigestumuse suuremate haiguste, vigastuste ja tervise ohutegurid ülemaailmsel, riiklikul ja piirkondlikul tasandil. Uurida suundumusi 1990. aasta olevikus ja teha võrdlusi kogu elanikkonna võimaldab arusaamist muutuvas tervishoiu ees seisvate probleemide inimesed üle kogu maailma 21. sajandil. Kahjuks, seal on palju inimesi, kes viibimise autoimmuunse reaktsioonivõime etapp aastat ja ei saa kunagi diagnoositud. Mõned võib-olla kunagi arendada piisavalt hävitamine, nende närvisüsteem olema diagnoositud, kuid on oluline märke ja sümptomeid, mis kahjustab nende elukvaliteeti. Paljud lõpuks edu erinevate neuroloogiliste haiguste korral nagu sclerosis multiplex.

Isegi selliseid haigusi nagu Parkinsoni tõbi ja Alzheimeri tõbi on nüüd tõestatud, et olla tagajärg pikaajalise autoimmunity konkreetsete neuroloogiliste kudedes.

Paljud, crohni silme ette pilte skinniness, nagu alatoitumine nende seedetrakti probleeme, võib põhjustada kiire kaalulangus. Minu crohni arenenud eluaastast 15, ajal, kui teismelised tüdrukud on juba tegelevad surve elu kuni ühiskonna standardid tervise ja ilu. Sel ajal, ma kiiresti kaotanud umbes 20 protsenti oma kehakaalust, koos mõnede mu juuksed. Nüüd ma ei saa tagasi vaadata pilte ise, et kaal ilma äärmise valu on, kuidas haige ja kõhn olin.

Kuid sel ajal ma olin ikka väga kriitilised minu enda keha pilti. Ma ei näe kõhn nägu ja alatoidetud keha. Ma nägin, et kõht ikka ei olnud lame ja jalad, mis olid veel liiga lihav minu maitse järgi.

Enne crohni olin ma olnud üleval valik on ikka tervislik kaal," kuid see ei olnud minu jaoks piisavalt hea. Isegi keset äärmiselt haigus, ma ainult nägin vigu ma tahtsin kustutada.

Enamiku vähivormide riski tegurid on keskkonna või elustiili seotud, seega vähktõbi on enamasti välditavad MITTENAKKUSLIKKE. Üle 30%, vähk on ennetatav kaudu, vältides ohutegureid, sealhulgas: tubakas , ülekaalulisus või rasvumine , vähene puu-ja köögiviljade tarbimine, vähene füüsiline aktiivsus , alkohol , sugulisel teel levivate infektsioonide ja õhusaaste haigustekitajate eest, mõnede vähivormide, näiteks peaaegu kõik emakakaela vähk on põhjustatud inimese papilloomiviiruse-nakkus.

Rohkem uuringuid on vaja keskkonna tegurid, mis mõjutavad tervist kaasa arvatud, mis on muutunud meie kodudes, töökohtades ja atmosfääri saastatus, keskkonna toksiinide,ja kliima muutus, mis võib kaasa kasvav määrad mõned haigused meie elusid. Rahvatervise teadus-aadresse keskset rolli, et käitumis -, sotsiaal-ja keskkonna tegurid mängivad haigus ning parandab meie arusaamist põhjuste, ravi ja haiguse ennetamiseks. Läbi riski tuvastamine-parandamine ja kaitsetegureid, see uurimistöö arendab ning hindab sekkumiseks, et ennetada krooniliste ja nakkushaiguste samuti vigastused, sealhulgas strateegiaid, et parandada tervist pikemas perspektiivis. Rahvatervise teadus on ka oluline osa teaduse tervishoiuteenuste osutamine, selgitades välja meetodeid, et muuta tervishoiu käitumist - mitte ainult patsientide, vaid ka arstid, õed ja süsteemi, kus tervishoiuteenused on tarnitud.

Vaatamata oma mõnikord halb maine, joomine mõõdukas kogus alkoholi ei ole tervisele kasulik. Mõõdukas tarbimine on määratletud ligikaudu üks drink päevas naiste jaoks; kaks meestele. Mõõdukas alkoholi tarbimine võib vähendada riski südameatakk, samuti nagu südamehaigused, 2 Tüüpi diabeet ja teatud vähktõve liigid.

Lisaks sellele, et mõõdukas alkoholi tarbimine võib aidata hoida oma aju terav kui vana sa oled. 2011. aasta uuring näitas, et mõõdukad joojad olid 23 protsenti vähem tõenäoline, et arendada vaimse haigused, nagu Alzheimeri tõbi. Lisaks, punane vein ja tume õlu on antioksüdant-rikas, kes võib teha teatud bevvies isegi parem teile. Teatud inimesed (rasedad, inimesed toibumas alkoholism või perekonnas alkoholism, ja need, kellel on maksahaigus) riske joogivee ikka kaalub üles kasu.